Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 sierpnia 2017
Uwypuklone, zgrabne pośladki to marzenie niejednej trenującej kobiety. Nie każda jednak wie jak powinna...
15 sierpnia 2017
Wiele kobiet decydujących się na trening w klubie fitness korzysta wyłącznie z bieżni, rowerków...
Maciej Kowalski logo

Zadzwoń

e-mail: maciejkowalskitrener@gmail.com

Aktualności / BLOG

Wraz z rosnącą liczbą osób dbających o swoją formę fizyczną i wygląd rośnie również zapotrzebowanie na suplementy ułatwiające ten proces. Gainer jest odżywką niewątpliwie ułatwiającą zwiększanie masy ciała, a na tynku znajduje się wiele produktów tego typu. Nasuwa się więc pytanie jak wybrać najlepszy gainer ? Najważniejszą cechą jest skład decydujący o jakości produktu. Poznaj cała prawdę

 

 

 

1. Proporcje składników odżywczych w Gainerze

 

 

 

Gainer co do zasady powinien zawierać do 20 g białka na i około 80 g węglowodanów na 100 g produktu. Co oznacza to w praktyce ? Oznacza to iż w produkcie może być 10, 15 a nawet 20 g białka. Producenci często wykorzystują ten fakt i zaniżają ilość białka w produkcie. Białko zwierzęce jest bowiem jest najdroższym surowcem w Gainerze. 

 

Ważne: Dobry gainer powinien mieć w swoim składzie około 20 g białka na 100 gramową porcje. Unikaj produktów zawierających 10 czy 15 g protein na 100g produktu.

 

 

Wielkość porcji jako chwyt marketingowy

 

 

Analizując skład produktu zawsze zwracaj uwagę na ilość i proporcje makroskładników w 100 gramach produktu. Dlaczego ? Wiele firm suplementacyjnych stosuje pewna sztuczkę mającą zachęcić cie do kupna. Otóż na etykiecie takie produktu jest napisane że na porcje ma np aż 40 gramów białka, 160 gram węglowodanów co daje 800 kcal ! Okazuje się jednak że porcja produktu to około 250 gram.

 

 

 

2. Jakość składników odżywczych: białka, węglowodanów i tłuszczy

 

 

 

 

Zdecydowanie jednym z  najważniejszych kryteriów w wyborze  dobrej odzywki węglowodano białkowej jest jakość składników odżywczych

 

 

Białko zwierzęce jako budulec mięśni

 

 

Wartościowy składnik każdego gainera. Pełnowartościowe zwierzęce białko stanowi świetny budulec dla naszych mięsni. Niestety producenci często dodają do produktu białka roślinnego np sojowego które jest o wiele tańsze jednak nie ma takich właściwości jak jego zwierzęcy odpowiednik.

 

Ważne: Białko znajdujące się w Gainerze powinno być wyłącznie pochodzenia zwierzęcego i zawierać różne frakcje : koncentrat serwatki WPC, izolat WPI, albumine jaja, kazeinę micelarną.

 

 

Węglowodany złożone czy proste ? Uważaj !

 

 

Węglowodany stanowią około 80 procent Gainera wiec ich jakość przekłada się bezpośrednia na jakość całej odżywki. W dobrej odżywce węglowodanów białkowej cukrów prostych takich jak glukoza, fruktoza, saharoza powinno być około 10 procent puli węglowodanowej. Resztę węglowodanów powinny stanowić te złożone takie jak : waxy maize, zmielone płatki owsiane, izomaltuloza a jako ostatnie maltodekstyny. Wiele osób klasyfikuje Gainera jako słabo jakościową odżywkę własnie ze względu na rodzaj przetworzonych węglowodanów. Oczywiście jest to prawda dlatego trzeba być ostrożnym w wyborze tego typu produktu i zwracać uwagę na rodzaj węglowodanów. 

 

Ważne: Ilość cukrów prostych w gainerze nie powinna przekraczać 10 gramów na 100g porcje produktu a wśród węglowodanów złożonych powinny przeważać : waxy maize- skrobia kukurydziana, izomaltuloza czy zmielone płatki owsiane.

 

 

 

3. Kreatyna i inne dodatki a anabolizm gainera

 

 

 

 

Dodatków stosowanych w gainerze może być całe mnóstwo. Trzeba sobie zadać pytanie jakie są faktycznie potrzebne i czy warto placić za nie wyższą cenę. Najważniejszymi z punktu widzenia budowania masy mięśniowej i zwiększania wartości odżywczych są: kreatyna, witaminy, minerały, olej mct. Takie własnie dodatki powinien mieć najlepszy gainer na masę.

 

 

Kreatyna - najbardziej anaboliczny dodatek zwiększający masę mięśniową

 

 

Kreatyna jest najsilniejszym legalnym suplementem diety przyczyniającym się do wzrostu siły i masy mięśniowej więc wydaje się być sprawą oczywista iż powinna znaleźć  się w kompletnym gainerze. Zalecana dawka kreatyny będzie oscylowała w granicach 2-5 gram na porcje

 

 

Witaminy, minerały i olej mct wartościowymi dodatkami 

 

 

Witaminy i minerały są niezbędne do przyswojenia zarówno białek węglowodanów i tłuszczy w pożywienia. Dodatkowo organizm trenującego człowieka ma zwiększone zapotrzebowanie na wszystkie składniki mineralne i witaminy. Dobrze więc jeśli będziemy mieli szanse uzupełniać niedobory również z odzywki.

Olej mct jest świetnym nośnikiem energii oraz dodatkowych kalorii. Otóż 1 gram tłuszczu to aż 9 kcl co sprawia iz dodanie własnie tłuszczu do gainera może znacząco podnieść jego wartość energetyczna. Olej mct jest łatwo przyswajalny, nie obciąża układu trawiennego co również przemawia za jego wyborem jako dodatku do wysokiej jakości gainera.

 

 

 

 

 

 

Najlepszy Gainer, jak wybrac ?

Najlepszy Gainer na masę. Jaki wybrać ?

07 sierpnia 2017
15 sierpnia 2017
Uwypuklone, zgrabne pośladki to marzenie niejednej trenującej kobiety. Nie każda jednak wie jak powinna...
15 sierpnia 2017
Wiele kobiet decydujących się na trening w klubie fitness korzysta wyłącznie z bieżni, rowerków...
07 sierpnia 2017
Wraz z rosnącą liczbą osób dbających o swoją formę fizyczną i wygląd rośnie również...
06 sierpnia 2017
Trenujesz na siłowni, stosujesz dietę ale czy chciałbyś się dowiedzieć jak możesz jeszcze przyśpieszyć...
27 lipca 2017
Na temat budowy masy mięśniowej krąży wiele teorii, mitów, cudownych sposobów dających natychmiastowe rezultaty....
27 lipca 2017
Wiele osób zaczynających przygodę z odchudzaniem porzuca swoje starania zawiedziona początkowymi rezultatami. Wprowadzają zdrowe...
Trener Maciej Kowalski /
Aleje Jerozolimskie 123, 02-017 Warszawa /
tel: 661 499 583 e-mail: maciejkowalskitrener@gmail.com

Michał 33 lata, informatyk: Polecam Macieja jako trenera. Trening zawsze na 100 % Można pogadać i pożartować. Na wadze - 8 kg więc trening działa. Ponadto mam więcej energii na co dzień. Same plusy !

Poznaj opinie podopiecznych