Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 sierpnia 2017
Uwypuklone, zgrabne pośladki to marzenie niejednej trenującej kobiety. Nie każda jednak wie jak powinna...
15 sierpnia 2017
Wiele kobiet decydujących się na trening w klubie fitness korzysta wyłącznie z bieżni, rowerków...
Maciej Kowalski logo

Zadzwoń

e-mail: maciejkowalskitrener@gmail.com

Aktualności / BLOG

Osoba początkująca często z zazdrością patrzy na inne umięśnione i zgrabne ciała bywalców siłowni z jednoczesnym twardym postanowieniem ,, Za rok też tak będę wyglądał,,. Może sam nieraz przeglądając internet czy oglądając telewizje widziałeś sylwetki znanych sportowców, trenerów, modelów, i zastanawiałeś się dlaczego ja tak nie wyglądam ? przecież również trenuje na siłowni, stosuje dietę. W czym więc tkwi sekret? W tym artykule dokładnie ci go przybliżę.

 

 

Jak będzie wyglądać moja droga do upragnionej sylwetki?

 

 

Każdy zaczynający swoją przygodę z treningami, zdrowym odżywianiem jest wysoce zmotywowany do osiągnięcia swojego celu. Ma przed sobą wizję tego jak będzie wyglądał jego proces spalania tkani tłuszczowej, budowy muskulatury czy po prostu poprawy sprawności fizycznej.

Aby dokładnie zrozumieć to z czym przyjdzie nam się zmierzyć przygotowałem wykres który wygląda następująco:

 

 

 

Jak widać wykres przedstawia nasz postęp w kształtowaniu sylwetki widziany w czasie. Jest on prostolinijny. Wraz z każdym miesiącem naszych regularnych treningów nasza sylwetka jest coraz bliżej ideału. Z miesiąca na miesiąc gubimy coraz więcej kilogramów, zyskując przy tym masę mięśniową w miejscach na których nam najbardziej zależy, jednocześnie realizując inne założone cele. Plan jest bardzo prosty i zrozumiały, ma jednak jedną wadę, nie działa! 

 

Każdy obserwujący z zewnątrz powie ci że w treningu na siłowni, odchudzaniu nie ma nic trudnego. Mamy mnóstwo informacji, dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, trenerów. Dlaczego jednak tak mało osób osiąga sukces ? Otóż końcowy sukces osiąga niewielka liczba osób głownie dlatego iż nie są w stanie przejść prawdziwej całej drogi do wymarzonej sylwetki. Drogi która wygląda następująco:

 

 

Jak widać wykres nie jest prostolinijny, ma on wiele załamań. Jest to prawdziwa droga która trzeba przejść by osiągnąć sukces. Jak myślisz w którym momencie najwięcej ludzi rezygnuje ? W momencie pierwszego załamania wykresu, pierwszej porażki , która prędzej czy później przyjdzie. Wiele osób nie umie wyciągnąć z niej wniosków, zniechęca się i zaprzestaje treningów czy diety. Natomiast jeśli przetrwasz ten pierwszy kryzys to czy pójdzie już z górki? Otóż nie. Musisz być przygotowanym na to iż takich chwil będzie wiele. Nie zawsze będziesz miał motywację, czas, będziesz popełniał błędów zarówno treningowe jak i dietetyczne, twoje ciało nie będzie chciało się zmieniać tak szybko jak byś sobie tego życzył. Z pewnością będą momenty w których będziesz stał w miejscu. Będziesz się cofał, robił krok w przód jednak tylko po to aby później zrobić dwa w przód. 

jak więc widzisz przeszkód na twojej drodze będzie wiele natomiast od czego tak naprawdę zależy czy je pokonasz ?

 

 

Od czego zależy sukces w kształtowaniu sylwetki ? 3 sekrety !

 

 

Ciężka praca

 

 

Jest powiedzenie że aby do czegoś dojść w życiu potrzeba ciężkiej pracy. O ile w życiu różnie z tym bywa o tyle  w kształtowaniu sylwetki sprawdza się ono w 100 procentach. To jak bardzo będziesz się przykładał na treningu, jak będziesz się odżywiał zagwarantuje ci twój sukces. Tutaj nic nie możesz dostać, oszukać, nie ma dróg na skróty. Każdy kolejny ciężki trening, każdy zdrowy posiłek który przygotowujesz codziennie jest składową twojego przyszłego sukcesu. Jeśli będziesz ciężko pracował na swój sukces pozostanie ci tylko cierpliwie czekać.

 

 

Cierpliwość i determinacja

 

 

Determinacja i cierpliwość nie bez kozyry zestawiłem ze sobą gdyż jeśli jesteś zdeterminowany to będziesz musiał być również cierpliwy. Cierpliwość jest bardzo ważna, to ona pozwala nam iść dalej mimo różnego rodzaju niepowodzeń. To ona hamuje nas przed podejmowaniem nieprzemyślanych ryzykownych treningów czy diet kuszących szybkim efektem. To dzięki cierpliwości możemy iść do przodu małymi krokami i stopniowo realizować swój plan. Jeśli jesteś zdeterminowany i cierpliwy to któż niby miałby cie powstrzymać przed osiągnięciem upragnionej sylwetki ? Nikt

 

 

Czas

 

 

Chcąc osiągnąć sylwetkę za którą inni będą się oglądać niestety potrzeba czasu. Każdy chciałby szybko osiągnąć taką sylwetkę o jakiej marzymy ja również! Niestety nie jesteśmy w stanie tego procesu przyspieszyć. Jeśli byś zadał pytanie znanym sportowcom  ile lat trenują jak myślisz jaka byłaby odpowiedz? Otóż w większości przypadków odpowiedz będzie brzmiała : 5, 10, 15 lat ! Oczywiście pierwsze zmiany w sylwetce zazwyczaj przychodzą szybko natomiast kolejne już bardzo powoli więc jeśli mierzysz bardzo wysoko oprócz cierpliwości, determinacji i ciężkiej pracy będziesz potrzebował czasu. Czasu na który nie mamy wpływu ,który i tak upłynie. Zadaj więc sobie pytanie jak wyglądałbyś , dokąd doszedłbyś gdybyś zaczął swoją drogę rok temu ? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Droga do upragnionej sylwetki w czasie

Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę? W czym tkwi sekret ?

09 lipca 2017
15 sierpnia 2017
Uwypuklone, zgrabne pośladki to marzenie niejednej trenującej kobiety. Nie każda jednak wie jak powinna...
15 sierpnia 2017
Wiele kobiet decydujących się na trening w klubie fitness korzysta wyłącznie z bieżni, rowerków...
07 sierpnia 2017
Wraz z rosnącą liczbą osób dbających o swoją formę fizyczną i wygląd rośnie również...
06 sierpnia 2017
Trenujesz na siłowni, stosujesz dietę ale czy chciałbyś się dowiedzieć jak możesz jeszcze przyśpieszyć...
27 lipca 2017
Na temat budowy masy mięśniowej krąży wiele teorii, mitów, cudownych sposobów dających natychmiastowe rezultaty....
27 lipca 2017
Wiele osób zaczynających przygodę z odchudzaniem porzuca swoje starania zawiedziona początkowymi rezultatami. Wprowadzają zdrowe...
Trener Maciej Kowalski /
Aleje Jerozolimskie 123, 02-017 Warszawa /
tel: 661 499 583 e-mail: maciejkowalskitrener@gmail.com

Michał 33 lata, informatyk: Polecam Macieja jako trenera. Trening zawsze na 100 % Można pogadać i pożartować. Na wadze - 8 kg więc trening działa. Ponadto mam więcej energii na co dzień. Same plusy !

Poznaj opinie podopiecznych