Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 sierpnia 2017
Uwypuklone, zgrabne pośladki to marzenie niejednej trenującej kobiety. Nie każda jednak wie jak powinna...
15 sierpnia 2017
Wiele kobiet decydujących się na trening w klubie fitness korzysta wyłącznie z bieżni, rowerków...
Maciej Kowalski logo

Zadzwoń

e-mail: maciejkowalskitrener@gmail.com

Aktualności / BLOG

Nie od dziś wiadomo że do procesu spalania tkanki tłuszczowej niezbędna jest odpowiednia dieta. Aby jednak uzyskać jak najlepsze rezultaty i jak najbardziej przyspieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej nieodzownym elementem jest trening. Jak więc ćwiczyć żeby schudnąć? Pomocne okażą się 3 rodzaje treningów które

zastosowane jednocześnie dadzą najlepsze rezultaty. Wprowadź je !

 

 

 

1. Chcesz spalić tłuszcz i ujędrnić ciało ? Trening siłowy idealny na redukcje

 

tkanki tłuszczowej i budowę mięśni.

 

 

 

Jeśli twoim celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów i ukształtowanie atrakcyjnej sylwetki to bez względu na to czy jesteś kobieta czy mężczyzną powinieneś ćwiczyć siłowo.

 

Trening siłowy polega na wykonywaniu ćwiczeń na każdą grupę mięśniową z zewnętrznym obciążeniem takim jak chociażby sztanga czy hantelki. Liczbę ćwiczeń, serii, powtórzeń, oraz długość przerw pomiędzy poszczególnymi seriami dobiera sie indywidualnie uwzględniając poziom zaawansowania, mobilność stawów i ewentualne kontuzje.

 

Podczas ciężkiego intensywnego treningu siłowego spalamy o wiele więcej kalorii niż przy treningach o niższej intensywność. Tak więc zwiększając obciążenie z treningu na trening oraz skracając przerwy miedzy seriami spalasz coraz więcej kalorii nie wydłużając czasu treningu. Dla porównania gdybyś chciał trenować fitness i spalać więcej kalorii z treningu an trening musiałbyś z pewnością wydłużyć czas jego trwania.

 

Czy wiesz że: Metabolizm spoczynkowy po treningu siłowym jest podwyższony nawet do 40 godzin ! Dla porównania przy treningu cardio około 2 godzin. Tak więc twój organizm spala więcej kalorii długo po zakończonym treningu.

 

Trening z obciążeniem najlepiej kształtuje nasza sylwetkę. Dobierając odpowiedni ćwiczenia możemy rozwinąć określone mięśnie tak aby tworzyły harmonijną całość i podkreślały piękno naszego ciała. Co ważne trenując siłowo twoje ciało i skora staja się jędrne. Z pewnością nie chciałbyś aby po utracie tkanki tłuszczowej jego ciało było obwisłe i brakowało mu jędrności.

 

Jak powinien wyglądać plan treningowy na spalanie tłuszczu ? Przykłady ćwiczeń

 

Jeśli twoim celem jest utrata tkanki tłuszczowej powinieneś stosować ćwiczenia wielostawowe angażujące jak najwięcej grup mięśniowych takie jak:

 

- przysiady

- wykroki

- martwe ciągi

- wiosłowania

- wyciskania

 

Przerwy między seriami ćwiczeń powinny wynosić od 1 do 2 minut. Trening ten powinien odbywać się 3 razy w tygodniu najlepiej co drugi dzień. Każde ćwiczenie powinieneś skonsultować z trenerem który dobierze ćwiczenia do poziomu twojej sprawności, nauczy poprawnej techniki oraz ustali optymalną do twojego poziomu zaawansowania liczbę serii i powtórzeń.


 

2. Chcesz jak najszybciej spalić tłuszcz ? Stosuj trening interwałowy !

 

 

Trening interwałowy jest niczym innym jak bardzo intensywnym wysiłkiem wykonywanym z krótkim okresem wypoczynku.

 

Badania naukowe w sposób jednoznaczny dowodzą iż trening interwałowy jest o wiele lepszym wyborem niż standardowy trening cardio jeśli chodzi o redukcję ilości ogólnej tkanki tłuszczowej w organizmie. Co ważne jest również skuteczniejszy w spalaniu tłuszczu z rejonów brzucha i nóg.

 

Krótkie, ale bardzo intensywne ćwiczenia spalają więcej kalorii niż treningi dłuższe, ale o niskiej intensywności. Dlaczego tak się dzieje? Po ćwiczeniach następuje w naszym organizmie proces tzw. zwiększonego po wysiłkowego zapotrzebowania na tlen tzw EPOC. Organizm musi powrócić do stanu sprzed treningu , w tym czasie zachodzi szereg procesów metabolicznych w których uczestniczy właśnie tlen. Cały proces potrzebuje dużej ilości energii i może trwać nawet do nawet do 48 godzin po zakończeniu ćwiczeń. Najważniejsze jest to iż energie to tego procesu ciało wykorzystuje właśnie z twojej tkanki tłuszczowej.

 

Czy wiesz że: Według badań naukowych interwały zwiększają tempo utleniania kwasów tłuszczowych o 30% już po dwóch tygodniach ćwiczeń.


 

Jak więc powinien wyglądać trening interwałowy ?


Oto przykłady skutecznych ćwiczeń:

 

-burpress

-sprinty

-bieg bokserski

-battle ropes

 

Wyżej wymienione ćwiczenia wykonuj od 3 do 4 razy w tygodniu najlepiej z 1 dniowa przerwa między kolejnymi jednostkami treningowymi. Czas treningu i przerwy dopasuj do swoich aktualnych możliwości. Proponowałbym zacząć od 15 minut ćwiczeń w systemie 30 sekund maksymalnego wysiłku i 30 sekund przerwy. Wraz z poziomem zaawansowania możesz wydłużać czas treningu bądź skracać przerwy między seriami.

 

 

 

3. Trening cardio jako najlepsze uzupełnienie twojego treningu spalającego tłuszcz.

 

 

Cardio jest treningiem o niskiej bądź średniej intensywności trwającym zazwyczaj od 45 do 60 minut. Według badan zarówno trening siłowy jak i interwałowy są efektywniejsze w spalaniu tkanki tłuszczowej dlatego tez są częściej polecane i cytowane w czasopismach, natomiast jest jedno ,,ale,,. Te dwa rodzaje treningu są bardzo obciążające dla organizmu i nie jesteśmy ich w stanie wykonywać codziennie z maksymalna intensywnością. Dlatego tez na ratunek przychodzi nam właśnie trening cardio. Jego głównym zadaniem będzie zwiększanie ogólnej liczby spalanych kalorii w ciągu tygodnia nie eksploatując przy tym naszego układu nerwowego.

 

Jak więc powinien wyglądać mój trening cardio ?

 

Twój trening powinien trwać od 45 do 60 min i najlepiej wykonuj go bezpośrednio po treningu siłowym . Co ważne ten trening możesz wykonywać nawet codziennie ! Zacznij od niskiej intensywności np. chodu na bieżni i w miarę poprawy twojej kondycji zwiększaj intensywność tak aby finalnie móc biec tempem umiarkowanym przez 60 minut.

Ta zasadę możesz również zastosować do maszyn typu orbitrek czy rowerka stacjonarnego.

 

Trenując w ten sposób zapobiegniesz przyzwyczajaniu się organizmu do niskiej intensywności cardio i zwiększasz ilość spalanych kalorii .

 

 

Podsumowanie

 

 

Jeśli zaczynasz swoją przygodne z odchudzaniem i nie jesteś wytrenowaną osoba proponowałbym zacząć od 3 treningów siłowych w tygodniu. Po pewnym czasie gdy zmiany w wyglądzie sylwetki będą już niewielkie dołącz 3- 4 sesji treningu interwałowego. Jeśli twoje ciało zaadaptowało się już do wysiłku możesz stopniowo wprowadzać trening cardio.

 

Jak więc widzisz aby maksymalnie wykorzystać potencjał twojego organizmu a co za tym idzie spalić jak najwięcej tkanki tłuszczowej powinieneś wykonywać docelowo od 3-4 treningów siłowych , 3-4 treningów interwałowych oraz od 3 do 6 treningów cardio w tygodniu trenując w ten sposób z pewnością osiągniesz sukces.


 


 

Trening na redukcje tkanki tłuszczowej

Jak ćwiczyć i schudnąć ? Trening na redukcje tkanki tłuszczowej

05 maja 2017
15 sierpnia 2017
Uwypuklone, zgrabne pośladki to marzenie niejednej trenującej kobiety. Nie każda jednak wie jak powinna...
15 sierpnia 2017
Wiele kobiet decydujących się na trening w klubie fitness korzysta wyłącznie z bieżni, rowerków...
07 sierpnia 2017
Wraz z rosnącą liczbą osób dbających o swoją formę fizyczną i wygląd rośnie również...
06 sierpnia 2017
Trenujesz na siłowni, stosujesz dietę ale czy chciałbyś się dowiedzieć jak możesz jeszcze przyśpieszyć...
27 lipca 2017
Na temat budowy masy mięśniowej krąży wiele teorii, mitów, cudownych sposobów dających natychmiastowe rezultaty....
27 lipca 2017
Wiele osób zaczynających przygodę z odchudzaniem porzuca swoje starania zawiedziona początkowymi rezultatami. Wprowadzają zdrowe...
Trener Maciej Kowalski /
Aleje Jerozolimskie 123, 02-017 Warszawa /
tel: 661 499 583 e-mail: maciejkowalskitrener@gmail.com

Michał 33 lata, informatyk: Polecam Macieja jako trenera. Trening zawsze na 100 % Można pogadać i pożartować. Na wadze - 8 kg więc trening działa. Ponadto mam więcej energii na co dzień. Same plusy !

Poznaj opinie podopiecznych