Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 sierpnia 2017
Uwypuklone, zgrabne pośladki to marzenie niejednej trenującej kobiety. Nie każda jednak wie jak powinna...
15 sierpnia 2017
Wiele kobiet decydujących się na trening w klubie fitness korzysta wyłącznie z bieżni, rowerków...
Maciej Kowalski logo

Zadzwoń

e-mail: maciejkowalskitrener@gmail.com

Aktualności / BLOG

Wiele osób zaczynających przygodę z odchudzaniem porzuca swoje starania zawiedziona początkowymi rezultatami. Wprowadzają zdrowe nawyki żywieniowe oczekując zdumiewających efektów których jednak brak. Swoje niepowodzenie próbują tłumaczyć wiekiem, metabolizmem, genami, brakiem wiedzy. Otóż odchudzanie jest o wiele prostsze niż nam się wydaje wystarczy tylko iż wykluczymy 3 najczęstsze przyczyny braku postępów. Jeśli borykasz się z tym problemem to musisz wiedzieć iż najprawdopodobniej : 

 

1. Spożywasz zbyt dużą ilość kalorii

 

 

Głównym czynnikiem dlaczego chudniemy jest tzw. deficyt kaloryczny. Musimy spożywać mniej kalorii niż potrzebuje nasz organizm aby utrzymywać obecna masę ciała. Wiele osób popełnia błąd i nie liczy ilości spożywanych kalorii, natomiast stara się wybierać po prostu zdrowe, dietetyczne produkty. Otóż prawda jest taka iż jeśli będziemy spożywali zdrowe produkty ale w nadmiernej ilości również możemy przytyć. Mylne jest także wrażenie że to objętość jedzenia wpływa na jego kaloryczność. W skrócie można jeść mniejsze posiłki i nie tracić kilogramów a można jeść więcej i chudnąć. Liczy się liczba kalorii danego produktu a nie jego objętość.

 

Czy wiesz że: Pół kilograma ziemniaków ma mniej kalorii (322 kcal) niż 1 litr kolorowego napoju (428 kcal)

 

Porada: Spisuj codziennie wszystko co spożywasz oraz pijesz a następnie podlicz sumę kalorii spożywanych w ciągu dnia oraz tygodnia.

 

Gdy już będziesz wiedział jaką średnią ilość kalorii spożywasz w ciągu dnia ułóż swój jadłospis tak aby dostarczać ich mniej niż dotychczas. Oczywiście jest to czasochłonne, natomiast jest to najlepsza metoda która zagwarantuje ci stuprocentowy efekt. Możesz oczywiście zlecić taką usługę dietetyczną osobie wykwalifikowanej z większym doświadczeniem. Pamiętaj jednak iż dietetyk który nie wymaga od ciebie spisu  dotychczasowego sposobu odżywiania nie jest zbyt dobrym wyborem.

 

 

2. Nie dbasz o jakość pożywienia i ilość makroskładników

 

 

Jakość pożywienia jest drugim w kolejności czynnikiem sprawiającym iż łatwiej chudniemy. Składa się na to kilka czynników. Zdrowa nieprzetworzona żywność ma więcej błonnika oraz większą objętość. Błonnik jest trawiony przez nasze bakterie jelitowe, obniża wartość energetyczną produktu oraz hamuje uczucie głodu. Ta ostatnia właściwość jest godna uwagi gdyż to własnie uczucie głodu powoduje iż porzucamy plan dietetyczny. Nikt przecież nie chce się głodzić. Dzięki spożywaniu nieprzetworzonej żywność z dużą ilością błonnika ograniczysz apetyt. Żywność nieprzetworzona ma często również większą objętość przy tej samej ilości kalorii, dzięki czemu zjadając większy posiłek poczujesz się najedzony.
Jeśli już potrafisz wybrać nieprzetworzone, zdrowe produkty o które będzie oparta nasza dieta warto zadbać i ilość i stosunek białka do węglowodanów i tłuszczów. Ilość ta jest często zmienna w trakcie stosowania diety i zależy od danego organizmu lecz wartością wyjściową którą mógłbym Ci polecić to stosunek B:W:T to 20:50:30.

 

 

3. Minęło zbyt mało czasu lub zbyt często pozwalasz sobie na odstępstwa od diety

 

 

Jeśli trzymasz ujemny bilans kaloryczny i nie chudniesz to albo minęło zbyt mało czasu albo zbyt często pozwalasz sobie na podjadanie. Zdrowe dla twojego ciała odchudzanie oznacza iż w ciągu tygodnia powinieneś chudnąć ok 1 kilograma. Jest to oczywiście wynik uśredniony. Często zdarza się tak iż przez tydzień waga ani drgnie natomiast w drugim tygodniu masa ciała zmniejszy się o 2 kg. Jest to naturalne, każde ciało reaguje inaczej i powinieneś być cierpliwy. Jednakże jeżeli przez 2- 3 tygodni masa ciała się nie zmniejsza może to oznaczać iż spożywasz zbyt dużą ilość kalorii, np. poprzez podjadanie, zbyt częste odstępstwa od diety.

Basia przed i po odchudzaniu

Dlaczego nie chudnę mimo diety ? Poznaj 3 przyczyny

27 lipca 2017
15 sierpnia 2017
Uwypuklone, zgrabne pośladki to marzenie niejednej trenującej kobiety. Nie każda jednak wie jak powinna...
15 sierpnia 2017
Wiele kobiet decydujących się na trening w klubie fitness korzysta wyłącznie z bieżni, rowerków...
07 sierpnia 2017
Wraz z rosnącą liczbą osób dbających o swoją formę fizyczną i wygląd rośnie również...
06 sierpnia 2017
Trenujesz na siłowni, stosujesz dietę ale czy chciałbyś się dowiedzieć jak możesz jeszcze przyśpieszyć...
27 lipca 2017
Na temat budowy masy mięśniowej krąży wiele teorii, mitów, cudownych sposobów dających natychmiastowe rezultaty....
27 lipca 2017
Wiele osób zaczynających przygodę z odchudzaniem porzuca swoje starania zawiedziona początkowymi rezultatami. Wprowadzają zdrowe...
Trener Maciej Kowalski /
Aleje Jerozolimskie 123, 02-017 Warszawa /
tel: 661 499 583 e-mail: maciejkowalskitrener@gmail.com

Michał 33 lata, informatyk: Polecam Macieja jako trenera. Trening zawsze na 100 % Można pogadać i pożartować. Na wadze - 8 kg więc trening działa. Ponadto mam więcej energii na co dzień. Same plusy !

Poznaj opinie podopiecznych